GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 15978011
*
nr 1597 8011
Vas
Keramik. "Les Heritiers", Aimé Cécil, Höjd: 33 cm
Kondition: nagg
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 12 februari 2024
kl 20:28:49
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: aimé cécil keramik vas
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:00
-
2076 Oljemålning
Monica Lorentzon (f. 1940), Sverige. Blommor i vas..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24
-
3007 Sockerskål
+ gräddkanna + vas, Royal Copenhagen, Musselmalet,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:16
-
1002 Vas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Rörstran..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:56
-
2073 Vas
Dagmar Änggård (1944-2005), Sverige. Keramik. Höjd..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:06
-
3259 Vas
Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Ekeby. Höjd: ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:03
*
Vas
Kondition: nagg
nr 1597 8011
Vas
Keramik. "Les Heritiers", Aimé Cécil, Höjd: 33 cm
Kondition: nagg
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 12 februari 2024 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: aimé cécil keramik vas
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:00 -
2076 Oljemålning
Monica Lorentzon (f. 1940), Sverige. Blommor i vas..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24 -
3007 Sockerskål
+ gräddkanna + vas, Royal Copenhagen, Musselmalet,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:16
-
1002 Vas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Rörstran..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:56 -
2073 Vas
Dagmar Änggård (1944-2005), Sverige. Keramik. Höjd..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:06 -
3259 Vas
Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Ekeby. Höjd: ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:03